Bezpieczne otulacze dla niemowląt

Sen jest bardzo ważny dla każdego, ale szczególnie ważny dla malutkich dzieci. Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby jego dziecko dobrze spało w nocy, więc stara się mu stworzyć najlepsze i najbardziej komfortowe warunki do tego. Z tego względu rodzice często się zastanawiają, w jaki sposób układać dziecko do snu, żeby było mu wygodnie, komfortowe, ale też, żeby dziecko było bezpieczne. Jakie są najlepsze opcje?

Czym przykrywać dziecko?

Rodzice małego dziecka powinni pamiętać przede wszystkim o tym, żeby nie przykrywać najmłodszych dzieci kocykiem lub kołderką, gdyż może się to okazać dla nich niebezpieczne.

Noworodki nie potrafią jeszcze świadomie się przykrywać czy odkrywać, za to często wykonują nieskoordynowane ruchy, które mogą spowodować, że niechcący zarzucą sobie na twarz kocyk, którego potem nie będą w stanie zdjąć. Może się to przyczynić do problemów z oddychaniem, co może się źle skończyć, jeśli rodzice nie zauważą tego w porę.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest układanie dziecka do snu w śpiworku do spania, a w przypadku najmłodszych dzieci idealnie sprawdzą się również otulacze dla niemowląt. Są to dużo bezpieczniejsze opcje, gdyż eliminują one ryzyko, że dziecko sobie zarzuci coś na twarz.

Zalety otulacza dla niemowląt

bezpieczne otulacze dla niemowlatOtulacz dla dziecka idealnie nadaje się dla najmłodszych pociech. Wyglądem otulacz przypomina kombinezon, do którego wkłada się dziecko razem z rączkami i który następnie się zapina.

Mimo że na pierwszy rzut oka rodzicom może wydawać się to niewygodne, to maluchy to wprost uwielbiają. W takim kokonie czują się one dobrze i bezpiecznie, gdyż kojarzy im się to z czasem, kiedy były jeszcze w brzuchu mamy. Dzięki temu w otulaczu dzieci dużo łatwiej się uspokajają i wyciszają.

Należy również pamiętać, że u dzieci występuje również tzw. odruch moro polegający na niekontrolowanym wyrzucaniu rączek w górę. Często powoduje to wybudzanie dzieci ze snu, zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zasypiają i nie śpią jeszcze mocno. Otulacz niweluje to ryzyko, co przekłada się na dużo lepszą jakość snu malucha i dużo mniejszą ilość pobudek, co z pewnością doceni każdy rodzic małego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *