Jak zadbać o dłonie w naturalny sposób

Każdego dnia dłonie narażone są na różne mechaniczne uszkodzenie. Często przy wyborze kosmetyków do dłoni kierujemy się tylko jego zapachem bądź ceną. Rzadko kiedy wybierając kremy czy inne kosmetyki kierujemy się dobrym składem. Jednak każdy powinien używać jak najbardziej naturalnych kosmetyków do dłoni.

Odpowiedni krem do rąk jako podstawy kosmetyk

Krem do rąk wśród wielu użytkowników stał się podstawowym kosmetykiem do dłoni. Jednak by krem był skuteczny powinien spełniać kilka warunków. Krem do rąk musi po pierwsze doskonale nawilżać-skóra każdego dnia jest narażona na uszkodzenia mechaniczne czy wysuszenie.

Po drugie krem musi długotrwale chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi, a nie wbrew pozorom krótkotrwale nawilżać( do kolejnego umycia rąk). Niestety tanie kremy są dużo mniej wydajne niż droższe odpowiedniki. Dzieje się tak dlatego, iż tani krem nie jest wydajny i nie chroni skóry tak dobrze jak droższy i wydajniejszy krem.

Po trzecie krem powinien także chronić skórę rąk przed różnymi czynnikami zewnętrznymi typu wiatr, mróz, czy promienie UV. Kremy i inne kosmetyki do rąk dla mężczyzn powinny być bardzo tłuste, dzięki czemu zapewnią dłoniom mężczyzn odpowiednią warstwę ochronną.

Odpowiednia pielęgnacja paznokci

Piękne i zadbane paznokcie stają się wizytówką każdej zadbanej kobiety, nie zależnie od jej wieku. Jeśli paznokcie stają się kruche i łamliwe to należy wtedy pomyśleć o ich odpowiedniej pielęgnacji. Do wysuszonych skórek wokół paznokci można użyć specjalnego kremu, który je zmiękczy.

Bardzo ważnym kosmetykiem do pielęgnacji paznokci są różne odżywki. Warto wybrać jak najbardziej naturalne odżywki, które zawierają w swoim składzie witaminy i mikroelementy.

Kosmetyki do dłoni najlepszy wybór nie tylko dla kobiet

Kosmetyki do rąk są używane kilka razy dziennie więc warto wybrać krem jak najbardziej naturalny, zawierający mało sztucznych substancji. Najbezpieczniejsze dla skóry dłoni są kosmetyki naturalne zwane ekologicznymi. W składzie naturalnych kosmetyków do dłoni można znaleźć tylko substancje z pochodzenia roślinnego, odżywcze olejki czy witaminy i minerały.

Natomiast bio kosmetyki do rąk w swoim składzie zawierają składniki naturalne pochodzenia organicznego. Produkty do kosmetyków bio uzyskuje się tylko z kontrolowanych ekologicznie upraw a zawartość pozostałych składników nie przekracza 10%.

Zobacz kosmetyki do rąk (https://trena.pl/323-pielegnacja-dloni)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *