Karuzele na łóżeczko a prawidłowy rozwój dziecka

Wielu rodziców, kompletując wyprawkę dla malucha decyduje się na zakup karuzeli do łóżeczka. Jest to praktyczny dodatek, który doskonale komponuje się z wystrojem dziecięcego pokoju, ale i ciekawi malucha, wspomagając jego prawidłowy rozwój. Karuzele posiadają pluszowe zawieszki, np. w kształtach zwierzątek, roślin czy prostych kształtów a także funkcję obracania i odtwarzania wielu różnorodnych melodyjek, które uspokajają dziecko i pomagają spokojnie zasnąć. Karuzele do łóżeczka to często pierwsza zabawka, jaką dziecko posiada. Stymulacja wzrokowo-słuchowa to świetne rozwiązanie dla niemowląt, ale i starszych dzieci.

Pozytywki i projektory w dziecięcym pokoju

Oprócz karuzel do łóżeczka, które zainteresują szczególnie najmłodsze dzieci, rodzice często decydują się na pozytywki lub specjalne projektory, montowane szczególnie w okolicy łóżeczka. Są to urządzenia również umożliwiające odtwarzanie muzyki, oświetlenie nocne oraz projekcje na ścianie – dzieci mogą oglądać gwiazdy, kolory i różnorodne kształty.

Światło i wzory stwarzają w pokoju dziecka niepowtarzalną atmosferę. Maluchy są więc bardzo zainteresowane takimi pokazami, które naturalnie rozwijają ich wyobraźnię i stymulują zmysły. Projektor nada się zarówno dla dzieci w wieku 1-3 miesięcy, ale i kilku lat – włączanie takiego sprzętu może być elementem codziennej wyciszającej rutyny dla każdego szkraba.

Karuzela do łóżeczka – spokojny sen malucha

Jedną z ważniejszych funkcji takich urządzeń jest wyciszanie i skupienie uwagi maluszka na kolorowych wzorach i kształtach, co wspiera jego rozwój emocjonalny, pomaga się skupić i zasnąć. Jest to również relaks po aktywnym dniu zabawy i poznawania świata. Spokojne dźwięki pozytywki sprawią, że maluch szybciej zaśnie, a jego drzemka będzie bardziej odprężająca.

Warto zdecydować się na karuzelę do łóżeczka, pozytywkę lub projektor w kompletowaniu wyprawki dla malucha – produkt ma bowiem wartość estetyczną i jest świetną zabawą, ale i pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Muzyka jest niezwykle ważna także do kształtowania wrażliwości dziecka, grające zabawki to więc doskonałe rozwiązanie w codziennych zabawach.

Zobacz na: www.tinylove.com/pl_pl/mobiles-soothers-crib-toys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *