Bezpieczne akcesoria do spania dla dzieci

Kiedy dziecko przychodzi na świat, rodzice starają się zapewnić mu jak najlepsze warunki. Otaczają je miłością i troską i tulą do snu. Przychodzi jednak moment, gdy maluszek pozostaje sam w swoim łóżeczku. By zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, jak w łonie matki, do spania idealnie sprawdzą się piżamki dla dzieci, śpiworki dla niemowląt i otulacze, które zapewnią maluszkowi zdrowy, spokojny sen.

Dlaczego dobrze dobrane otulacze, piżamki dla dzieci i śpiworki dla niemowląt są takie ważne

Niemowlak musi mieć zapewniony komfort cieplny. Małe dziecko jednak nie potrafi samodzielnie przykryć się lub odkryć, by wyregulować temperaturę. Odpowiednio dobrane do pory roku otulacze i piżamki dla dzieci pozwolą maluszkowi na dobry sen bez przegrzania lub odczucia zimna, przez co dziecko będzie się lepiej rozwijać i mniej marudzić. Na chłodniejsze noce konieczne są nieco grubsze śpiworki dla niemowląt, które dają gwarancję, że maluszek w nocy nie wysunie się spod przykrycia.

Otulacze i śpiworki dla niemowląt, tworząc kokon wokół dziecka dają mu również istotne poczucie bezpieczeństwa, symulując w pierwszych miesiącach przytulne łono matki. Istotne jest również, by dzieciom zapewnić spodnią warstwę z bawełny i innych oddychających materiałów, dlatego dobór odpowiedniej piżamki dla dzieci jest nie mniej ważny.

Otulacze, piżamki dla dzieci i śpiworki dla niemowląt vs kołdra lub kocyk

Przykrywanie dzieci kołdrą lub kocykiem nie daje gwarancji, że dziecko będzie właściwie zabezpieczone. Poruszając rączkami i nóżkami może wysunąć się spod kołdry i zmarznąć. Może również przesunąć sobie kołdrę na głowę, co utrudni mu dostęp do powietrza i problemy z oddychaniem, dlatego rodzice często muszą w nocy sprawdzać, czy wszystko jest w porządku.

Kołderki nie zawsze są dobrane do pory roku oraz wieku dziecka. Bywają za duże, przez to za ciężkie i niekomfortowe. Otulacze, piżamki dla dzieci i śpiworki dla niemowląt są dedykowane specjalnie dla wzrostu niemowlęcia, do pory roku a także projektowane z myślą o ergonomii użytkowania. Są najbezpieczniejszą i najbardziej komfortowym sposobem zapewnienia dziecku dobrego snu.

Zobacz akcesoria do spania dla dzieci w sklepie: www.marko-baby.pl/otulacze-spiworki-pizamki,10017,produkty.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *