Urządzenia Hifu – czym są i jak działają?

Skrót HIFU pochodzi od angielskiego high-intensity focused ultrasound i oznacza skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych. Urządzenia hifu są powszechnie wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych, ale nie tylko. Mogą one bowiem służyć również w medycynie Powszechne jest zastosowanie tego typu urządzeń przede wszystkim do leczenia nowotworów. W przypadku gabinetów kosmetycznych sprzęty Hifu wykorzystywane są głównie w liftingu oraz do zmniejszania blizn, przebarwień czy cellulitu.

urządzenia hifu

Urządzenia Hifu – na czym polega zabieg z ich wykorzystaniem?

Urządzenia hifu emitują skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych. Wiązka tak ma dużą energię, co sprawia, że uderzając w wybrany obszar ciała wprawia komórki w danym miejscu w intensywne drgania. Drgania powodują, że komórki ocierają o siebie, co z kolei generuje tarcie i duże ilości ciepła.

Wywołują więc swego rodzaju mikro oparzenia, które jednak nie są niebezpieczne, wręcz przeciwnie, są efektem jak najbardziej pożądanym. Dodatkowo w trakcie zabiegu powodują powstawanie we wnętrzu komórek gazu pęcherzyków powietrza, które następnie ulegają rozpadowi.

Z jakiego powodu warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem urządzenia hifu?

Sprzęty hifu uchodzą za bardzo skuteczne. Na finalny efekt przeprowadzonego zabiegu trzeba poczekać około trzech miesięcy, tyle bowiem trwa proces regeneracji skóry, ale jest to rezultat warto oczekiwania.  Podstawowy efekt ich działania polega przede wszystkim na poprawie jędrności oraz elastyczności skóry.

Jeśli urządzenie używane jest w procesach redukcji tkanki tłuszczowej, umożliwia znaczną jej redukcję szczególnie w warstwie podskórnej.

Jak dbać o skórę po zabiegu urządzeniem hifu?

Zabieg realizowany za pomocą sprzętu hifu uchodzi za mało inwazyjny i bezpieczny. Warto jednak bezpośrednio po wizycie w salonie kosmetycznym unikać podrażniania miejsc, w których zabieg został przeprowadzony.  Zdecydowanie nie należy wykonywać peelingu, ani innych agresywnych zabiegów kosmetycznych. Zabieg wymaga też tymczasowej rezygnacji z aktywności fizycznej, zaleca się rezygnację ze stosowania środków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. Należy także zachować ostrożność podczas żucia.

Zobacz więcej: https://medikapoland.pl/pl/20-hifu-sprzet-urzadzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *