Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – dlaczego warto?

Lato to czas, który większość dzieci spędza głównie na zewnątrz! Podczas zabaw w ogrodzie, na plaży lub w  parku oczy maluchów są jednak narażone na promieniowanie UV, które może mieć szkodliwy wpływ na ich wzrok w przyszłości! Czy warto kupić okulary przeciwsłoneczne dla dzieci? I jak je wybrać?

Dlaczego warto kupić przeciwsłoneczne dla dziecka?

Oczy dzieci są o wiele wrażliwsze na działanie promieniowania UV niż oczy osób dorosłych. Badania naukowe wskazują, że największa ekspozycja na promienie słoneczne występuje głównie u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. W związku z tym okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z właściwym filtrem są koniecznością, by chronić prawidłowy wzrok naszych maluchów!

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dziecięce?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaka, przedszkolaka lub nastolatka, zawsze należy zwracać uwagę na filtry, które chronią wzrok dziecka. Okulary „zabawki” nie zapewniają bezpieczeństwa, a mogą narazić wzrok dziecka na uszkodzenie.

Okulary dla niemowląt oraz najmłodszych dzieci mogą być wykonane z silikonu, który zapewnia większy komfort noszenia oraz mniejsze ryzyko uszkodzenia okularów. Zarówno dla mniejszych, jak i większych dostępny jest szeroki asortyment kolorów oraz wzorów.

Jak chronić dziecko latem?

Oprócz okularów przeciwsłonecznych warto pamiętać o zakładaniu dzieciom kapeluszy z rondem lub czapek z daszkiem, które chronią głowę i oczy. Wybierając się na plażę, basen lub nad jezioro, warto kupić także odzież z filtrami UV, czyli specjalne kostiumy kąpielowe wychwytujące większość szkodliwego promieniowania. Specjaliści są również zgodni, że w czasie upałów najlepiej  spędzać czas na zewnątrz jedynie rano lub późnym popołudniem. Takie postępowanie chroni dzieci przed bezpośrednim narażeniem na działanie słońca.

Ostatnim elementem opieki nad maluchami latem jest pamiętanie o odpowiednie ilości wody, a w niektórych sytuacjach także elektrolitów. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to nie fanaberia edycja w zdrowie i komfort swojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *