Szafy kartotekowe metalowe i ich rodzaje

Zgodnie z przepisami prawa, wszystkie zakłady pracy i wszelkie instytucje użyteczności publicznej, takie jak np. wojsko, policja, szkoły, szpitale itp., zobowiązane są do przechowywania  danych i dokumentów związanych ze sprzedażą, zakupem towarów i usług lub zatrudnianiem pracowników przez okres co najmniej 5 lat. Do ich odpowiedniej segregacji i bezpiecznej archiwizacji idealnie sprawdzą się szafy kartotekowe metalowe.

Jaka więc jest ich wyższość nad zwykłymi szafami?

Przede wszystkim są meblami bardzo trwałymi, wykonanymi z wysokiej jakości blachy stalowej, z materiałów ognioodpornych, skonstruowane w taki sposób aby jak najlepiej chroniły wszystkie akta przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć czy kurz. Wyposażone są również w stopki regulacyjne, które pozwolą nam na odpowiednie wypoziomowanie, a nawet trwałe przymocowanie do podłogi, tak aby uchronić je przed ewentualnym przewróceniem się.

Dodatkowym atutem jest fakt, że szafy kartotekowe metalowe zabezpieczone są zamkami tulejowymi pokrytymi chromem, które pozwalają skutecznie zabezpieczyć ich zawartość przed jakąkolwiek próbą kradzieży.

Szafy kartotekowe metalowe – charakterystyka

Wykonane są głównie jako szafy wyposażone w różne rozmiary i wysokości szuflad, do archiwizowania i przechowywania dokumentów w wielu formatach, w poziomie lub w pionie. Szafy kartotekowe metalowe mogą być niskie i szerokie na np. dwie szuflady, albo wąskie i wysokie na nawet 7 szuflad.

Same szuflady umocowane na teleskopowych kulowych prowadnicach, z blokadami przed wypadnięciem, wyposażone są w specjalne przegródki ułatwiające segregację, a ich udźwig wynosi nawet 5 kg. Szafy metalowe są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ są lakierowane proszkowo specjalistycznymi farbami, a dzięki gładkiej powłoce są łatwe w utrzymywaniu ich w czystości, bo wystarczy je raz na jakiś czas przetrzeć suchą szmatką. Nie zaleca się mycia szaf zbyt często wodą, bo może to prowadzić do pokrycia metalu rdzą.

Z łatwością dopasujemy je do każdego pomieszczenia, ponieważ mogą one pozostać jako mebel jednobarwny bądź z różnokolorowymi frontami.

Zobacz metalowe kartotekowe szafy w sklepie internetowym: https://szafymetalowe.pl/84-szafy-kartotekowe-metalowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *