Cło na towary z Chin typu sprzęt medyczny

Transakcje zagraniczne stają się coraz bardziej popularne. Klienci indywidualni coraz częściej rzucają się na sklepy, które oferują tanie, azjatyckie produkty, które są naprawdę wysokiej jakości i można się nimi cieszyć przez bardzo długi czas. Nie można zapominać o tym, że nie wszystkie towary są tak tanie.

Zdecydowana większość opłacalnych zakupów powiązanych z azjatyckimi zakupami to także akcyza. Ile wynosi cło na towary z Chin?

Cło na towary z Chin i inne dodatkowe opłaty

Wielu klientów bardzo nie lubi słowa „cło„. Nic dziwnego, bo wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że powiązane jest to z dodatkowymi, niemałymi opłatami, które sprawiają, że sumaryczna cena potrafi wzrosnąć dwa lub nawet trzy razy.

Wszystko bowiem zależne jest od tego co dokładnie jest zamawiane i w jakiej grupie można to umieścić. Wysokość cła regulowana jest przez Rozporządzenie Rady (WE) Nr 1186/2009 z 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych.

Wszystkie osoby, które zastanawiają się ile wynosi cło na towary z Chin, koniecznie powinny zajrzeć do tych przepisów prawnych.

bezpieczny-import

Pomoc w zawieraniu transakcji

Czy wszyscy są na tyle zdolni, aby pojąć rozporządzenia, jakie mają przed nosem? Oczywiście, że nie. Prawnicze formułki nie są łatwe do pojęcia. Dlatego nikogo chyba nie będzie dziwić fakt, że poszczególne podmioty gospodarcze także skuszone transakcjami zagranicznymi chcą znaleźć pomoc, jeżeli chodzi o przeprowadzenie takich transakcji. Na rynku obecne są podmioty gospodarcze, które zawsze są w stanie podpowiedzieć, ile wynosi cło z Chin i ile będzie wynosić końcowa cena.

Szacunkowy koszt końcowy można także wyliczyć dzięki specjalnym narzędziom, jakie można znaleźć w sieci. Jednym z nich jest kalkulator dostępny na platformie Krajowej Administracji Skarbowej. Jego obsługa jest bardzo łatwa i wiele osób bez problemu poradzi sobie z obsługą tego narzędzia. Oprócz wyliczenia sumy końcowej nic więcej nie uda się zrobić z tym narzędziem.

Kiedy skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej oferującej pośrednictwo importu towaru.

Warto więc skorzystać z pomocy firm, które doskonale orientują się w tym jak powinno się poruszać i zawierać transakcje na rynku azjatyckim. Może się okazać, że w takim przypadku nasz import z Chin do unii europejskiej będzie nie tylko sprawniejszy i bezpieczniejszy, ale też tańszy.  Firma kosultingowa dokładnie określi wartość towaru, wysokość podatku vat, obliczy stawki cła. Jest to ważne jeśli wartość produktów przekracza 150 euro. Należy też pamiętać, iż towary sprowadzone z terytorium państwa trzeciego są zwolnione z podatku VAT, jeżeli łączna wartość przesyłki nie przekracza 22 euro oraz że rzeczy przysyłane jako prezenty są zwolnione z należności w przypadku, gdy ich wartość nie przekracza 45 euro. Dzięki temu unikniemy dodatkowych opłat i niepotrzebnych należności celnych. Widać więc, że w niektórych przypadkach nie musimy płacić cła i vat. Wszystko zależy od wartości towaru.

Nie musimy więc bać się importu towaru i odprawy celnej, czy martwić się o podatek vat jeśli sprowadzamy towary o niewielkiej wartości na własny użytek. Nie musimy wiedzieć jak obliczyć cło z Chin. W przypadku importu tego typu nie będziemy musieli nic płacić i odwiedzać poczty polskiej, czy urzędu celnego i skarbowego. Urząd celny nie naliczy nam opłat celnych. Bedzie to nasz samodzielny import towarów z Chin. Cło i vat nie będą nas dotyczyć.

Więcej informacji znajdziesz na: https://izntrade.com/clo-na-towary-z-chin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *