Laser frakcyjny to nowe możliwości

Nacieranie twarzy żółtkiem jaja i napary ze skrzypu wyszły już z mody i przyszedł czas na wykorzystanie osiągnięć współczesnej techniki. Medycyna estetyczna bardzo dobrze się dzięki nim rozwija.

Coraz więcej osób przekonuje się do mniej lub bardziej radykalnych zabiegów, których poziom z roku na rok jest coraz wyższy. To dobry znak, bo jeszcze kilkanaście lat temu w mediach roiło się od przykładów ofiar skalpela.

Wykorzystanie wiązki światła

Dziś, zamiast iść na stół operacyjny, możemy skorzystać z dobrodziejstw zabiegów z wykorzystaniem wiązki światła. Laser frakcyjny i inne lasery to zabójcza broń na rozstępy, zmarszczki i blizny. Można z nich korzystać w salonach kosmetycznych w wielu miastach Polski.

Niegdyś kosmicznie droga, dziś ta technologia staje się coraz bardziej przyjazna dla kieszeni, choć nadal pozwalają sobie na nią głównie osoby z wyższych klas społecznych. Może być to też kwestia mentalności danej grupy.

laser frakcyjny Kraków

Jak usunąć bliznę?

Jeszcze niedawno nie mieliśmy zbyt wielu sposobów walki z bliznami czy zmarszczkami – gdy się pojawiły, trzeba było się z tym pogodzić i jakoś żyć dalej. Dziś, kiedy wiemy, że możemy odzyskać ładny wygląd, niechętnie godzimy się z losem i chętnie wydajemy pieniądze na zabiegi kosmetyczne.

Niekoniecznie musi to być laser – w służbie urody jest tyle niesamowitych technologii, że każdy wybierze coś dla siebie. Odsysanie tłuszczu, ultradźwięki, naświetlania – to tylko ułamek szerokiej oferty rynku kosmetycznego.

Szybki zabieg

Tworząc w skórze sieć mikrouszkodzeń, laser frakcyjny wspomaga naturalne procesy odbudowy – niejako prowokuje tkanki skóry, by się szybciej regenerowały. Mimo początkowej opuchlizny po zabiegu, taka metoda należy do skutecznych i bezpiecznych.

Wykorzystuje też naturalne mechanizmy, więc nie można powiedzieć zdecydowanie, że ktoś po takim zabiegu wygląda sztucznie. Żadnych obcych substancji, żadnych chirurgicznych interwencji – taki zabieg to jedynie umiejętna manipulacja naturalnymi procesami zachodzącymi w naszym organizmie. Zapewne dlatego zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *