Infekcje dróg moczowych – Jakie lekarstwa w aptece online?

Infekcje dróg moczowych może zaatakować zarówno górne jak i dolne drogi moczowe. Najczęstsze wśród chorujących jest zakażenie dolnych odcinków układu moczowe, określane także jako zapalenie pęcherza moczowego. Powszechne objawy infekcji dróg moczowych to ból podczas oddawania moczu, częste wizyty w toalecie, nieustające uczucie parcia na pęcherz.

W większości przypadków powodem infekcji jest zakażenie bakteryjne, jednak medycyna zna przypadki zakażeń wirusami i grzybami.

Częste infekcje organizmu

Częściej na infekcję dróg moczowych narażone są kobiety niż mężczyźni. Niestety infekcje dróg moczowych to choroba powracająca. Jeśli raz się ją złapało, ryzyko ponownego zachorowania jest bardzo duże. Czynnikami ryzyka wśród kobiet jest przede wszystkim już sama anatomia kobiecego ciała, aktywność seksualna, stosowanie dopochwowych środków chemicznych, a także obciążenia genetyczne.

Problemy z infekcjami organizmu

W ostrych stanach infekcji układu moczowego możliwe jest zastosowanie terapii antybiotykowej, jednak w większości przypadków ogólnodostępne środki medyczne dają sobie z nią radę, przynosząc ulgę i łagodząc objawy.  Najpopularniejszym środkiem leczącym infekcje dróg moczowych jest Urofuraginum.

Zawarta w nim furazydyna działa silnie przeciwbakteryjnie. Również naturalne składniki jak żurawina i pokrzywa to częsty składnik leczniczy przy infekcji dróg moczowych. Występuje w takich preparatach jak Urinal Intensiv,  Żurawit, Furoxin. Wspierają one prawidłowe działanie układu moczowego, oczyszczanie organizmu oraz naturalne siły odpornościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *