Czym jest liposukcja?

Wielu naszych rodaków narzeka dziś na problemy z nadwagą i raczej nic nie wskazuje tutaj na to, aby najbliższe lata miały coś w tej kwestii zmienić. Jeśli dojdzie już do jakichś zmian, to raczej możemy spodziewać się tego, że ludzi z nadwagą szybko będzie przybywać. W takiej sytuacji nie może akurat dziwić i to, że z miesiąca na miesiąc na swojej popularności zyskują gabinety kosmetyczne, które oferują klientkom zabiegi polegające na odsysaniu tłuszczu.

Jaki zabieg na odchudzanie?

O jakich w związku z tym zabiegach trzeba tutaj wspomnieć? Na pewno bardzo często wykorzystywana jest do tego liposukcja. Sprzęt do tego typu zabiegów znaleźć można dziś w wielu gabinetach kosmetycznych, choć oczywiście nie jest to żadna reguła. Trzeba przede wszystkim wspomnieć tutaj o tym, że sprzęt do liposukcji może być bardzo różny, a to dlatego, że i metody przeprowadzania takiego zabiegu są od siebie bardzo różne.

Dla wielu liposukcja kojarzy się z odsysaniem tłuszczu i na pewno jest w tym sporo prawdy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to zabieg bolesny, który polega na zrobieniu przez chirurga nacięcia, a następnie wprowadzenia sondy, która zasysa tłuszcz. W ten sposób można zebrać między innymi tłuszcz z podbródka, brzucha czy pośladków. Jednakże nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że sprzęt do liposukcji ma też zupełnie inną formę. Jak się okazuje, zabieg ten może być w całości bezbolesny.

Ultradźwięki w odchudzaniu

Będzie tak, jeśli postawimy na liposukcję ultradźwiękową, która zresztą ze względu na fakt, że jest ona bezbolesna i nie ingeruje w nasze ciało, staje się zabiegiem coraz popularniejszym i na pewno w ujęciu odchudzania nie jest to jeszcze jej apogeum.

Trzeba mieć na uwadze, że taki sprzęt do liposukcji ultradźwiękowej jak zresztą sama nazwa wskazuje, bazuje na ultradźwiękach, które rozbijają zwoje tłuszczu. Wydaje się zatem, że na pewno w porównaniu do klasycznej liposukcji wypada ona tu o wiele lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *